previous arrow
  next arrow
  Slider
   

  Wcale nie totolotek


  Gość Zielonogórsko-Gorzowski 14/2013 

  dodane 04.04.2013 00:15  Krzysztof Król

   

   

  – Metoda NPR jest wymagająca i na pewno nie idealna, ale daje pełen obraz płodności – zauważa Agnieszka Tokarz

   

  Małżeństwo to jest bieg długodystansowy. Żeby móc czerpać radość i satysfakcję ze związku sakramentalnego, trzeba w niego zainwestować – zauważa Agnieszka Tokarz.

  Na początku kwietnia Lubuski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli NPR oraz Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin rozpoczynają w Gorzowie Wlkp. kurs dla kandydatów na nauczycieli naturalnego planowania rodziny. – Dwustopniowy kurs metody wielowskaźnikowej podwójnego sprawdzenia jest przeznaczony dla osób, które interesują się problematyką rozpoznawania płodności i chciałby pogłębić wiedzę oraz rozwinąć umiejętności praktyczne w tym zakresie. W kursie mogą wziąć udział doradcy życia rodzinnego, małżonkowie i osoby zainteresowane tematem – wyjaśnia Agnieszka Tokarz, sekretarz Stowarzyszenia. Metoda podwójnego sprawdzenia jest metodą objawowo-termiczną. Stosowanie jej umożliwia rozpoznanie płodności na podstawie głównych objawów w cyklu miesiączkowym kobiety. – Dziś wiele osób wyśmiewa metody rozpoznawania płodności, mówiąc np. „kalendarzyk to metoda na chybił trafił” – zauważa Agnieszka Tokarz. – Metoda kalendarzowa została wymyślona w latach 30. ubiegłego wieku. Na tamten czas była skuteczna, wręcz rewolucyjna, ale wtedy kobiety prowadziły uregulowany tryb życia. Z czasem powstała skuteczniejsza metoda, opierająca się na obserwacji płodności, a nie obliczeniach.

  – dodaje. Ukończenie kursu skutkuje nadaniem tytułu dyplomowanego nauczyciela NPR metody wielo- wskaźnikowej podwójnego sprawdzenia oraz prawem do samodzielnego nauczania tej metody. Do zajęć kursu można przystąpić najpóźniej 13 kwietnia. Szczegółowe informacje i zgłoszenia: www.npr-lubuskie.pl, tel. 603635118

   

   


   

   
   
  © 2018 NPR Oddział Lubuski. Wszystkie prawa zastrzeżone

  Polityka cookies  |  Projekt i wykonanie - R.Tokarz

   

  Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji :