previous arrow
  next arrow
  Slider
   

   

   

   

   

   

  Nauka metody


  Decyzja o rozpoczęciu stosowania zasad Naturalnego Planowania Rodziny w życiu Waszego małżeństwa jest wyzwaniem. Życie w zgodzie z naturalnym cyklem płodności niesie za sobą zarówno ogrom satysfakcji jak i konieczności pracy nad sobą i relacją ze współmałżonkiem.

  Edukacja NPR musi być rzetelna. To właśnie od poziomu wiedzy użytkownika i doświadczenia w samoobserwacji cyklu zależy wysoka efektywność metody objawowo – termicznej. Nie bez znaczenia jest stopień motywacji w powziętej decyzji dotyczącej planowania lub odkładania poczęcia dziecka oraz profesjonalizm samego nauczyciela NPR. Wybierając nauczyciela lub poradnię zalecamy skorzystać z listy nauczycieli dostępnej na naszej stronie. Rekomendowani nauczyciele stale dokształcają się w zakresie metody, a ich wiedza i doświadczenie są godne polecenia.

  Lista nauczycieli dostępna TUTAJ

  Metody można się nauczyć na kursie dla użytkowników oraz podczas konsultacji indywidualnych.

  Kurs dla użytkownika


   Kurs dla użytkownika pozwala na szybkie i rzetelne opanowanie całości treści związanych ze stosowaniem metody. Pomaga się zmobilizować i wniknąć w wiele różnorodnych sytuacji, które mogą się wydarzyć podczas stosowania metody NPR. Kursy są organizowane w niewielkich i w odpowiednio dobranych grupach, po to aby zapewnić uczestnikom komfort i najwyższą jakość szkolenia.

  Informacje o terminach kursów podamy wkrótce.

  Konsultacje indywidualne


  Konsultacje indywidualne są najczęściej wybierane przez osoby, które cenią sobie prywatność oraz szkolenie dostosowane bezpośrednio do ich sytuacji życiowej. Taka forma nauki metody jest korzystna dla tych, którzy potrzebują elastycznej organizacji szkolenia. Konsultacje indywidualne są zazwyczaj niezbędne, aby wiedzę zdobytą na kursie wykorzystać efektywnie w praktyce.

  Materiały edukacyjne


  Jednym z warunków do efektywnej nauki metody objawowo- termicznej podwójnego sprawdzenia jest odpowiednie przygotowanie pary i jej edukacja. PSNNPR zaleca naukę z wykorzystaniem specjalnie przygotowanego PRAKTYCZNEGO KURSU DLA UŻYTKOWNIKA METODY:

  podręcznik

   

  zeszyt obserwacji

   

  zeszyt ćwiczeń nr 1

   

  zeszyt ćwiczeń nr 2

   

  Materiały można nabyć w sklepie internetowym oraz bezpośrednio u nauczyciela podczas kursu lub konsultacji indywidualnych.

  8 kroków do sukcesu z NPR


  KROK 1   Podejmijcie wspólną decyzję.

  KROK 2   Znajdźcie dobrego nauczyciela NPR, odpowiadającą Wam poradnię, ośrodek.

                    Wybierzcie formę szkolenia: kurs lub naukę indywidualną.

  KROK 3   Kupcie materiały szkoleniowe.

  KROK 4   Rozpocznijcie obserwacje. Niech każde z Was ma w tym swój udział.

  KROK 5   Nie zniechęcajcie się. Początki bywają trudne.

  KROK 6   Nie słuchajcie plotek, nie wierzcie stereotypom. Sprawdźcie sami.

  KROK 7   Konsultujcie co najmniej pierwsze 3 cykle.

  KROK 8   Rozmawiajcie o Waszych odczuciach i obawach. Bądźcie szczerzy!

   
   
   
   
   
  © 2018 NPR Oddział Lubuski. Wszystkie prawa zastrzeżone

  Polityka cookies  |  Projekt i wykonanie - R.Tokarz

   

  Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji :